Menu Close

Metodinė diena „Ekologinio ugdymo žingsniai darželyje“

2024 m. balandžio 9 d. bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto Pedagogų švietimo ir kultūros centru, Nidos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyks metodinė diena „Ekologinio ugdymo žingsniai darželyje“.

Dalyvaus ir pranešimus skaitys ir gerąja patirtimi dalinsis Nidos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai, o taip pat ir pedagogai iš Skuodo raj. Ylakių lopšelio-darželio bei iš Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“.

 

Ekologinis ugdymas yra nuoseklus procesas, kuris prasideda ankstyvoje vaikystėje ir tęsiasi visą gyvenimą. Pedagogų uždavinys – ugdyti naują mąstymą. Meilė gamtai, aplinkai, meilė sau, šalia esančiajam išugdoma per pažinimą ir asmeninę patirtį. Siekiama, kad vaikai išmoktų gerbti tai, ką pažįsta ir myli, o ką myli, išmoktų saugoti, tausoti.

Vaikai turi suvokti, kad gamta priklauso ne tik žmogui, bet taip pat augalams ir gyvūnams. Ikimokyklinio amžiaus vaikai turi suprasti, kad aplinkosaugos problemos yra globalios kiekvienam ir kiekvienas mūsų neigiamas veiksmas, nors ir nereikšmingas, gali paveikti gamtą ir turėti naikinantį pobūdį. Gamta yra mūsų aplinkos dalis, nesvarbu, ar tai būtų kiemas, žaidimų aikštelė, parkas, miškas. Todėl nuo mažens reikia ugdyti ekologinį supratimą.

Skip to content