Menu Close

„Boružėlių“ grupėje – sveikuoliški skanėstai

Balandžio 24 d.  „Boružėlių“ grupės vaikams vyko sveikuoliškų skanėstų valandėlė, kur aptarėme, kurie skanumynai sveikiausi. Ir nusprendėme, kad vaisių ir uogų įvairovė yra tokia didelė, kad gali pakeisti saldainius, ledus ir kitus sveikatai nepalankius produktus. Mažieji noriai ragavo ir bandė atspėti ką skanauja. Ne visi buvo ragavę retesnių mūsų kraštui vaisių – tad buvo puiki proga apžiūrėti, pačiupinėti, pauostyti ir paragauti. Drakono vaisius arba vaikų pavadintas „Magijos vaisius“ ne tik skanus ir magiškai naudingas:

Drakono vaisiuose esanti ląsteliena gali padėti reguliuoti virškinimą, stiprinana imuninę sistema, gerina odos buklę padeda numesti svorio, apsaugo nuo anemijos, o dėl žemo glikemijos indekso jis yra puikus pasirinkimas tiems, kurie serga diabetu.

Pasifloros vaisiai yra gausūs vitaminais ir antioksidantais. Pasifloros vaisiuose esantys tam tikri junginiai, tokie kaip harminas, gali turėti raminantį poveikį, padedant mažinti stresą ir nerimą, pagerinti miego kokybę. Svarbu vartoti pasifloros vaisius saikingai.

Kinkanuose gausu sveikatai palaikyti reikalingų medžiagų, daug eterinių aliejų. Kinkanai turtingi vitaminų A, C, E, turi kalio ir kalcio, geležies, magnio, vario, natrio, cinko ir fosforo. Dėl savo naudingųjų savybių kinkanai puikiai tinka peršalus ar kankinant gerklės skausmui. Sergant gastritu ir skrandžio opalige. Naudingi nervų sistemai, sergant cukriniu diabetu, aterosklerozė. Kinkanus dažnai valgo šviežius arba tik jų žieveles.
Paragavus visų vaisių ir uogų, vaikai ėmėsi gaminti desertą. Vaisių ir uogų desertas su jogurtu nepaliko abejingų.

Visuomenės sveikatos specialistė

Monika Lavickienė

2024-05-24

Skip to content